Azylový dům pro muže a ženy

Služba je poskytována od 1.1.2023 – 31.12.2024 v rámci
projektu  Azylové domy v Olomouckém kraji II. , reg. číslo
CZ.03.02.01/00/22_003/0000099

V Azylovém domě pro muže a ženy je poskytována sociální pobytová služba osobám (18-80 let) v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Služba obsahuje tyto základní činnosti:
a) poskytnutí stravy nebo pomoc při poskytnutí stravy,
b) poskytnutí ubytování,
c) pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

Sociální služba je poskytována na základě Smlouvy o poskytnutí služby sociální prevence. Smlouva může být dle situace opakovaně prodloužena. Klienti jsou ubytováni v jedno až třílůžkových pokojích, mají k dispozici kuchyňku se základním vybavením na uvaření jídla, dále pokoj, kde má každý klient k dispozici šatní skříň, válendu s úložným prostorem. Sociální zařízení včetně sprch je společné. Klienti dostanou ložní soupravu a povlečení. Mají k dispozici automatickou pračku, kde si mohou vyprat osobní prádlo.

Cílovou skupinu tvoří osoby bez přístřeší.

Věkové složení: Týká se všech věkových skupin, minimální věková hranice je 18 let, maximální věková hranice je 80 let. Služba je poskytována mužům i ženám, kteří se nacházejí ve složité životní a sociální situaci spojené se ztrátou bydlení.

Přednostně jsou ubytováváni muži a ženy z Prostějova a okolí. Čerpání služby azylový dům umožníme i mužům a ženám z celé ČR, ale pouze dle kapacitních možností, ubytování cizinců se řídí § 4 Zákona č. 108/2006 Sb..

Kapacita:
V Azylovém domě je 31 míst pro muže a 9 pro ženy.

Cena:
Cena: 3500 Kč/osoba/ měsíc – v případě, že jste registrovaní na ÚP, vzniká ve většině případů nárok na proplácení bydlení.

Kontakt:
Tel: 582330039
Tel: 582357070, stálá služba

Žádost o službu – formulář ke stažení zde

Anotace projektuAzylové domy v Olomouckém kraji II.